Nadchodzą wakacje, a Ty marzysz o tym, aby wyglądać olśniewająco na plaży lub podczas letnich wyjazdów? W Feminarium zawsze przygotowujemy nasze klientki, by mogły czuć się pięknie, wyglądać olśniewająco, a jednocześnie nie traciły urlopu na codzienne upiększanie. Przygotowaliśmy listę zabiegów, które warto wykonać przed wyjazdem na urlop, by cieszyć się pięknym wyglądem i dobrze wychodzić na pamiątkowych zdjęciach z wakacji.

Lato i sezon wakacyjny zbliżają się wielkimi krokami. Już sama myśl, że będziemy przechadzać się po plaży w strojach kąpielowych skłania do myślenia o zadbanym ciele i jędrnej skórze.

Zima i chłodne dni sprzyjają bardziej czytaniu książek i oglądaniu filmów siedząc w fotelu pod kocem z ciepłym kakao, ale to tylko szkodzi naszej skórze i sylwetce.

Wiemy, jak ważne jest dla każdej kobiety, by czuć się pięknie na upragnionym urlopie, dlatego zebraliśmy dla Was najskuteczniejsze sposoby na piękną i jędrną skórę.

W Feminarium towarzyszymy naszym klientkom w regularnym dbaniu o urodę, pomagamy przygotować się do ważnych uroczystości, wyjść i wyjazdów. Co roku pomagamy także naszym klientkom i klientom przygotować piękne ciało do lata i sezonu wakacyjnego. Z roku na rok poszerzamy zakres naszej oferty, by jeszcze skuteczniej rozprawić się z niedoskonałościami.

rosyjska metoda powiekszanie ust 3

Metoda rosyjska, jak znane dotychczas metody powiększania ust, polega na wstrzyknięciu do skóry odpowiednio dobranego kwasu hialuronowego za pomocą igły. Spektakularna różnica między znanym dotychczas efektem końcowym ostrzykiwania a metodą rosyjską wynika z nowoczesnej techniki wykonania zabiegu. Warto jednak zauważyć, że zabieg ten wymaga od wykonującego bardzo dużej precyzji i doświadczenia oraz pewnej ręki. Nieodpowiednio podany preparat może zepsuć cały efekt, właśnie dlatego obecnie niewiele gabinetów posiada go w swojej ofercie.

manicure

 

Ostatnio w Internecie znowu zrobiło się głośno na temat szkodliwości manicure hybrydowego. Chodzi o promieniowanie z lamp utwardzających  lakier - jaki to rodzaj promieniowania i w jaki sposób wpływa ono na nasze zdrowie?

 Tak, temat powraca co jakiś czas. Teraz znów jest głośno o szkodliwości promieniowania lamp do utwardzania hybrydy lub żelu na paznokciach. Promieniowanie, które mamy w lampach UV to ultrafiolet. W urządzeniach do manicure jest  tzw. ultrafiolet bliski, czyli promieniowanie UVA. W najpopularniejszych z nich długość fali to 365 i 400 nm (lampy LED) i 370 nm (świetlówki  starego typu). Promieniowanie UVA przenika przez  naskórek i skórę właściwą, nie dając  typowych odczynów, które znamy z ekspozycji słonecznej (zaczerwienienie i pieczenie wywołuje UVB już po 30 - 40 minutach u osób wrażliwych).  Jest to bardzo złudne, ponieważ promieniowanie UVA sieje spustoszenie w głębokich strukturach skóry, takich jak kolagen i elastyna, a także komórki barwnikowe i odpornościowe. UVA dobrze znamy z solariów i wiemy, jak wyglądają osoby, które kiedyś przesadzały z takim opalaniem. Warto jednak zastanowić się, czy promieniowanie UVA w lampie do manicure jest takie samo jak w solarium...

  • 1
  • 2