LEKCJA MAKIJAŻU

Zdradzimy sekrety idealnego makijażu. Jak wykonać trwały, świeży i zjawiskowy make-up, jak od najlepszego wizażysty.

Na lekcjach z Marią Minicz nauczysz się:

 • jak nakładać cienie, aby nie zbierały się w złamaniu powieki nawet przez 12 h (a jest to możliwe nawet z cieniami niskiej jakości),
 • co zrobić, żeby cera była świeża przez wiele godzin bez ciągłego pudrowania,
 • jak dobrać podkład, aby nie odcinał się od koloru szyi, nie dawał efektu maski, a równocześnie krył niedoskonałości,
 • co takiego uczynić, aby pomadka nie „zjadała się” już po pierwszej godzinie,
 • jak nakładać róż, aby podkreślał policzki,
 • jak malować opadające powieki,
 • jak namalować kreskę na powiece, aby powiększała oko,
 • jak dobrać niezbędne akcesoria do makijażu – trwałe i za przystępną cenę.

Lekcję dostosowujemy do umiejętności i zaawansowania w sztuce wizażu oraz do oczekiwań osoby, która się uczy.

Na koniec spotkania rozrysowujemy tzw. „Kartę Twarzy” – schemat, który zabierasz do domu, możesz przypiąć do toaletki i codziennie mieć ściągę. Karta jest przygotowania indywidualnie dla każdej klientki, a kolory naniesione pastelami odzwierciedlają prawdziwe kolory użyte podczas lekcji. Ponadto podarujmy Ci zestaw 5 różnych pędzli kosmetycznych do wykonania profesjonalnego makijażu:


Pędzle gratis

Pędzle gratis

 • pędzel do różu, który zapewnia równomierne nakładanie różu, jest wyjątkowo miękki i przyjemny dla skóry;
 • pędzel do powiek z miękkim, owalnie uformowanym włosiem – idealny do podkreślania modnych akcentów;
 • pędzel do ust z płaskim, zwężającym się ku końcowi włosiem do łatwego i precyzyjnego nakładania pomadki;
 • aplikator cieni do powiek do delikatnego obramowania oczu oraz intensywnego nanoszenia koloru;
 • szczoteczka do rzęs z grzebykiem.


Maria Minicz jest wizażystą z wieloletnim doświadczeniem i wielką pasją. Jej konikiem jest makijaż, ale równie dobrze czuję się w malarstwie artystycznym, uwielbia malować portrety i krajobrazy górskie. Swój talent artystyczny stara się wykorzystać w bardziej praktyczny sposób, jako tzw. sztukę użytkową i wykonuje makijaże tradycyjne oraz permanentne. Od wielu lat cyklicznie maluje „Najpiękniejsze Torunianki” oraz współpracuje jako wizażysta w innych konkursach piękności, np. Dziewczyna Lata, MISS UMK i Miss Polski. Pracuje także przy prestiżowych sesjach zdjęciowych gwiazd, na potrzeby teledysków czy pokazów mody.

 

Cena:

Indywidualna lekcja makijażu

Czas 2 h - 500 zł

 *Lekcja z doborem kolorystyki, paletą barw, rozrysunkiem do domu i zestawem pędzli. 

Makijaż permanentny – Toruń

Oferta naszego gabinetu w Toruniu obejmuje profesjonalny makijaż permanentny ust, oczu i brwi, który może utrzymać się nawet do 5 lat. Makijaż permanentny to rodzaj trwałego makijażu służącego do naturalnego podkreślania konturu ust, brwi i oczu. Jego celem jest poprawienie kształtu ust (wypełnienie w całości kolorem, rozświetlenie), linii brwi, wyretuszowanie plam barwnikowych, blizn i tatuaży. Wykonywany przez naszych specjalistów makijaż permanentny dąży do podkreślenia kształtów, stąd bardzo ważne jest dobranie barwników w taki sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu. Dzięki stosowanej przez nas metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają osadzone w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymują się w sposób widoczny przez 3-5 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnianiu.

Wskazania do zastosowania makijażu permanentnego:

Makijaż permanentny polecany jest kobietom, które nie lubią lub nie umieją same się malować, a także tym, którym brakuje czasu na wykonanie idealnego makijażu. Doskonale sprawdza się wśród prezenterek telewizyjnych czy modelek oraz kobiet, które uprawiają sporty wodne. Trwały makijaż jest idealny dla osób mających problemy ze wzrokiem, pozbawionych brwi czy rzęs, np. po chemioterapii lub cierpiących z powodu niedoskonałości urody w postaci nierównych konturów czy braku symetrii. Makijaż permanentny, podobnie jak oferowany w naszym gabinecie w Toruniu zabieg powiększania ust, może sprawić, że twarz stanie się bardziej wyrazista, rozświetlona i harmonijna. Istotną zaletą mikropigmentacji jest również możliwość trwałego ukrycia niedoskonałości, takich jak przebarwienia, blizny czy plamy pigmentacyjne.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?

 • ciąża (makijaż ust – ze względu na konieczność przyjmowania leku Heviran)
 • zaawansowana cukrzyca
 • choroby zakaźne skóry
 • łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry (brwi)
 • nużyca (oczy)
 • bliznowce
 • choroby autoimmunologiczne

Jak wygląda zabieg?

Makijaż trwały może wykonywać tylko licencjonowana linergistka, o dużym doświadczeniu w pracy z makijażem i niezbędnym wyczuciem plastycznym oraz estetycznym. Przed zabiegiem niezwykle istotne jest wykonanie pełnego rozrysunku (etap projektowania), aby zharmonizować barwniki z urodą klientki.

Etap 1: Wywiad i karta konsultacyjna. Najważniejsze jest bezpieczeństwo klientki podczas zabiegu, dlatego istotne jest udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.

Etap 2: Projektowanie. Klientka wraz z linergistką dobierają kolory i kształty makijażu, tak aby był zgodny ze sztuką wizażu oraz oczekiwaniami. Tylko po zaakceptowaniu rozrysowanego makijażu przystępujemy do kolejnych etapów.

Etap 3: Bezpieczne znieczulenie. Zabieg jest w pełni komfortowy, odczuwalne jest jedynie delikatne „drapanie”. W trakcie zabiegu dokładamy znieczulenia, aby przez cały czas jego trwania zachować atmosferę relaksu.

Etap 4: Pigmentacja. Trwa od 30 do 40 minut (jeden obszar). Używamy sterylizowanych narzędzi i jednorazowych igieł. W trosce o maksymalne bezpieczeństwo przestrzegamy najwyższych norm mikrobiologicznych i pracy oparciu o zasady higieny. Igła wibrując „wbija” pigment pomiędzy naskórek a skórę właściwą. W ponakłuwanym naskórku gromadzi się nadmiar pigmentu, który złuszcza się w przeciągu kilku dni, odsłaniając właściwą, zaaplikowaną ilość barwnika.

Etap 5: Zabezpieczenie naskórka i przyśpieszanie gojenia. Po pigmentacji skóra zostaje jeszcze raz zdezynfekowana. Nakładamy dermatologiczny krem, który rozpoczyna proces gojenia. Możemy wykonać makijaż mineralny, aby po zabiegu nadać całkowicie zjawiskowy wygląd.

Etap 6: Po zabiegu przekazujemy zalecenia pielęgnacyjne oraz preparaty do pielęgnacji domowej, które są w cenie zabiegu.

Etap 7: Korekta. Aby makijaż był naprawdę trwały i dopracowany, po około miesiącu przeprowadzamy korektę, która wygląda prawie identycznie jak pierwsza wizyta.

Jakie efekty po zabiegu?

Efekty są widoczne od razu po zakończeniu zabiegu, a kolory są zdecydowane mocniejsze niż w zamierzonym efekcie docelowym. Makijaż utrzymuje się do 3 – 5 lat, stopniowo blaknąc.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu przekazujemy zalecenia pielęgnacyjne do domu oraz preparaty do pielęgnacji domowej, które są w cenie zabiegu. Po około miesiącu przeprowadzamy korektę, która wygląda prawie identycznie jak pierwsza wizyta.

 

Cena:

Makijaż permanentny brwi metodą łączoną (wraz z 1 korektą)

1 200 zł

Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania (wraz z 1 korektą)

1 000 zł

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową (wraz z 1 korektą)

1 300 zł

Makijaż permanentny brwi – uzupełnienie barwnika – jedna wizyta (klientki FEMINARIUM)

300 zł

Makijaż permanentny brwi – uzupełnienie barwnika – kolejna wizyta na życzenie klientki

300 zł

Makijaż permanentny oczu – kreska dekoracyjna (wraz z 1 korektą)

700 zł

Makijaż permanentny oczu – kreska widoczna średnia (wraz z 1 korektą)

600 zł

Makijaż permanentny oczu – kreska dolna (wraz z 1 korektą)

400 zł

Makijaż permanentny oczu – powieka górna, zagęszczenie rzęs (wraz z 1 korektą)

400 zł

Dodatkowe pogrubienie kreski oczu lub kolejne korekty na życzenie klientki

200 zł

Makijaż permanentny ust – kontur z cieniowaniem (wraz z 1 korektą)

900 zł

Makijaż permanentny ust z wypełnieniem kolorem (wraz z 1 korektą)

1 100 zł

Makijaż permanentny ust – korekta po czasie (klientki FEMINARIUM)

500 zł

Mikroblading brwi (wraz z 1 korektą)

900 zł

 

MAKIJAŻ KLASYCZNY

Makijaż to magia! A prawdziwa magia czyni cuda…

Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom i indywidualnemu podejściu możemy odjąć nawet 10 lat, bez liftingu i cierpienia. Podkreślimy to, co w Tobie najpiękniejsze!

Czy znasz właściwe zaklęcie?

W FEMINARIUM BEAUTY CLINIC jesteś w rękach prawdziwej czarodziejki makijażu, mistrzyni od metamorfoz wielkich i małych, zamiast różdżki posługuje się pędzelkami. Z nami nie musisz obawiać się kosmetyków kolorowych, rozwiejemy wszystkie wątpliwości: jak mocno się malować, gdzie nakładać róż, jak używać konturówki, jak malować oczy i najważniejsze, jak sprawić, by nasz makijaż wyglądał naturalnie. Nasza wizażystka chętnie odpowie na tego typu pytania. Jesteśmy dla kobiet po to, by z Wami pracować i rozwiewać Wasze obawy przed stosowaniem makijażu.

Stosujemy najlepsze kosmetyki mineralne – Jane Iredale

Pracujemy najbezpieczniejszą marką kosmetyków, przeznaczonych nawet dla skór alergicznych i chorych. Nie ma ryzyka, że po wykonaniu makijażu tymi kosmetykami oczy będą łzawić, a cera piec. Jane Iredale to jedyna na świecie linia kosmetyków kolorowych na bazie naturalnych minerałów, która służy jednocześnie do makijażu i pielęgnacji cery. Wszystkie naturalne składniki J.I.– od czystych minerałów, poprzez witaminy o działaniu przeciwutleniającym, aż do wyciągów z roślin morskich  – zostały dobrane tak, by chronić, odżywiać i pielęgnować skórę. Jane Iredale to magiczna kolekcja barw dla każdej karnacji i dla każdego nastroju. Różnorodność odcieni pozwoli odpowiednio dobrać makijaż, zarówno na dzień, jak i na wieczór. Jane Iredale to również ekskluzywna linia produktów do pielęgnacji cery, które pomagają skórze odzyskać młodość i przywrócić naturalne nawilżenie.

 

Cena:

Analiza kolorystyczna

300 zł

Makijaż ślubny z próbą (2 spotkania)

500 zł (Maria), 350 zł (inna stylistka), jednorazowa płatność.

Makijaż ślubny bez próby

300 zł (Maria), 200 zł (inna stylistka)

Makijaż ślubny próbny

200 zł

Makijaż ślubny po próbie

200 zł

Makijaż okazjonalny

300 zł (Maria), 180 zł (inna stylistka)